Společnost STILL poskytla logistickou pomoc RWTH Aachen University

Pobočka společnosti STILL v Dortmundu/Krefeldu poskytla jako věcný dar laboratoři obráběcích strojů RWTH Aachen University ekologický elektrický vysokozdvižný vozík RX 20-20. V únoru 2016 kompletně vyhořela velká testovací hala laboratoře obráběcích strojů.

« 12. 7. 2017 »

Hamburk, 12. července 2017 – Pobočka společnosti STILL v Dortmundu/Krefeldu poskytla jako věcný dar laboratoři obráběcích strojů RWTH Aachen University ekologický elektrický vysokozdvižný vozík RX 20-20. V únoru 2016 kompletně vyhořela velká testovací hala laboratoře obráběcích strojů. Po požáru měla laboratoř obráběcích strojů před sebou úkol obnovit velké části svého technického vybavení, s jehož plněním jí pomáhala společnost STILL. Nově prostorově rozdělená část haly výrobní techniky v kampusu RWTH Aachen University byla oficiálně otevřena a prezentována široké veřejnosti 18. května 2017 v rámci semináře o obráběcích strojích.

 

Na pomezí vědy a ekonomiky je důležitým bodem úspěchu především efektivní vnitropodniková logistika. Platí to zejména pro praktické testování inovací v oblasti elektromobility. Pokud rámcové podmínky pro vědu postihnou nepříjemné okolnosti, výzkumných zařízení se to velmi dotkne. Velkou testovací halu laboratoře obráběcích strojů RWTG Aachen University na začátku minulého roku zcela zničil požár. Kompletně zničeny byly mimo jiné stroje, zařízení a dílny a také vlastní vysokozdvižný vozík. Zejména v Průmyslu 4.0 platí, že bez vnitropodnikové logistiky nejsou inovace. „V květnu minulého roku jsme sice dokázali velkou část našeho strojového parku obnovit. Ale protože kromě obráběcích strojů bylo nutné do náhradních prostor přivézt také nářadí, pracovní stoly a regály, stál náš institut před velkou výzvou,“ říká Prof. Dr.-Ing. Günther Schuh, ředitel laboratoře obráběcích strojů RWTH Aachen University. Rychlá pomoc společnosti STILL, poskytovatele intralogistických řešení z Hamburku, proto přišla v pravou chvíli. Její pobočka v Dortmundu/Krefeldu poskytla laboratoři obráběcích strojů k dispozici jako věcný dar ekologický vozík RX 20-20. „Elektropohony jsou jednou z hlavních kompetencí společnosti STILL,“ říká Peter Wynands, ředitel pobočky v Dortmundu/Krefeldu (s dočasnou platností). To koresponduje se skutečností, že se vysokozdvižný vozík bude v kampusu RWTH Aachen University používat i v oblasti e.GO mobile AG, v níž byl vyvinut malý elektromobil e.GO Life. Tým výzkumníků vedený Prof. Schuhem zde ukázal, že s Průmyslem 4.0 je možné dosáhnout vysoce inovativních vývojových procesů a ekonomicky výhodné výroby prototypů a malých sérií. „Díky rychlé reakci společnosti STILL byl vysokozdvižný vozík včas k dispozici pro stěhování a velmi nám usnadnil práci. Nyní bude vozík využíván společně týmem katedry a ve výrobě prototypů e.GO mobile AG,“ doplňuje Prof. Schuh.