Společnost STILL umožnila nahlédnout na novinky k veletrhu CeMAT 2018

Pod mottem „Logistics 4.0 meets Industrie 4.0“ se konal v hannoverském veletržním areálu od 24. do 28. dubna 2017 veletrh CeMAT. V přednáškách a pódiových diskusích na aktuální témata týkající se logistiky a Supply Chain Managementu experti ukázali, jaký přínos a hodnoty může mít intralogistika v průmyslovém řetězci.

« 15. 5. 2017 »

Pod mottem „Logistics 4.0 meets Industrie 4.0“ se konal v hannoverském veletržním areálu od 24. do 28. dubna 2017 veletrh CeMAT. V přednáškách a pódiových diskusích na aktuální témata týkající se logistiky a Supply Chain Managementu experti ukázali, jaký přínos a hodnoty může mít intralogistika v průmyslovém řetězci. V doprovodné výstavě v pavilonu P32 prezentovali přední výrobci na trhu své inovativní produkty. Byl mezi nimi i specialista na intralogistiku – společnost STILL se sídlem v Hamburku, která návštěvníkům poskytla první ochutnávku novinek chystaných na veletrh CeMAT 2018.

Společnost STILL představila na předváděcí ploše v hale 16, stánku D29, vozík iGo neo CX 20 – první autonomně pracující vychystávací vozík. S tímto inovativním vozíkem prolomila společnost STILL hranici od čistě automatizovaného vozíku k myslícímu týmovému hráči, který reaguje na své okolí. Souhrou člověka a stroje nabízí vozík STILL iGo neo CX 20 dosud neznámou úroveň procesní bezpečnosti a efektivity v intralogistice. Vychystávací vozík se může inteligentně pohybovat díky tomu, že rozpoznává své okolí a obsluhu a následuje ji na každém kroku. Oproti automatizovanému vozíku pracujícímu bez řidiče, který jezdí po pevně stanovené trase a není schopný vyhnout se překážkám v cestě, se autonomní vozík dokáže nejen chytře vyhnout překážkám, ale může také přizpůsobit svou rychlost podle rychlosti chůze obsluhy a zaujímat vždy pozici, která je pro obsluhu optimální.

„Tím, že jsme vozíku iGo neo CX 20 vdechli autonomií kognitivní schopnosti, otevřely se nám zcela nové možnosti, jak můžeme v budoucnu modelovat logistické procesy ještě efektivněji. Cíl flexibilní intralogistiky v dobách pokračující digitalizace je nyní na dosah,“ říká Dr. Henry Puhl, předseda představenstva společnosti STILL. Společnost přitom v žádném případě nepovažuje autonomii a automatizaci za konkurující si technologie, ale v budoucnu chce oba světy spojit.

Další důraz kladla společnost STILL v hannoverském veletržním areálu na téma alternativní technologie pohonu, zejména na lithium-iontovou technologii. I zde nechala společnost STILL nahlédnout do budoucnosti, kterou budou moci vidět návštěvníci veletrhu CeMAT naživo již příští rok. „Na veletrhu CeMAT 2018 se posuneme o další důležité kroky do budoucnosti a na dalších chytrých produktech ukážeme, co je technologicky možné,“ vysvětluje Dr. Henry Puhl. „Naším jasným cílem je uspořádání procesů našich zákazníků efektivněji, aby mohli redukovat své náklady. V popředí přitom stojí vysoká procesní bezpečnost, snadné ovládání a nízké náklady na implementaci.“

Veletrh CeMAT se bude od 23. do 27. dubna 2018 poprvé pořádat společně s Hannoverským veletrhem. STILL tradičně vystavuje v pavilonu 35 své široké produktové portfolio pro vnitropodnikovou logistiku ve věku Průmyslu 4.0.

Firma STILL nabízí na celém světě komplexní intralogistická řešení a inteligentní kombinaci vysokozdvižných vozíků, skladové techniky, softwaru, služeb a servisu. Aktivity zakladatele firmy Hanse Stilla, který se v roce 1920 pustil do podnikání s obrovskou mírou kreativity, podnikatelského nadšení a kvality, rychle přerostlo v celosvětově známou a silnou značku. V současnosti je 8 000 kvalifikovaných pracovníků z výzkumu a vývoje, výroby, prodeje a servisu připraveno splnit individuální požadavky všech zákazníků po celém světě. Klíčem úspěchu společnosti jsou vysoce efektivní produkty, které sahají od specifických komplexních nabídek pro malé a velké provozy v různých oborech až po počítačové logistické programy pro řízení skladů a materiálových toků. Navštivte STILL také na internetu www.still.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/still.