Nový elektrický nízkozdvižný vozík STILL ECU 15 C rozbuší srdce obsluhy

STILL rozšiřuje nabídku elektrických nízkozdvižných produktů o nový vozík pro horizontální přepravu lehčích břemen na krátké vzdálenosti. S novým ručně vedeným nízkozdvižným vozíkem STILL ECU 15 C lze přepravovat břemena do hmotnosti 1,5 tuny.

« 26. 4. 2017 »

STILL rozšiřuje nabídku elektrických nízkozdvižných produktů o nový vozík pro horizontální přepravu lehčích břemen na krátké vzdálenosti. S novým ručně vedeným nízkozdvižným vozíkem STILL ECU 15 C lze přepravovat břemena do hmotnosti 1,5 tuny. Obsluze přináší maximální ergonomii nejen díky skutečnosti, že jak pojezd, tak zvedání a spouštění probíhá bez vynakládání síly elektricky, ale také díky promyšlenému designu ovládací oje s inteligentním uspořádáním ovládacích prvků. Kompaktní a obratný vozík je efektivním pomocníkem i v těsných skladech při použití v průmyslu, obchodě nebo logistice.

„Díky těmto vlastnostem nahrazuje ECU 15 C klasický ruční paletový vozík,“ vysvětluje Kai von Berg, vedoucí produktového managementu ve společnosti STILL GmbH. „Vozík je kompaktním paketem síly, se kterým bude možné v budoucnu přepravovat břemena nejen snadněji, ale také produktivněji. Mnoho prvků přispívá k usnadnění práce obsluhy při každodenní činnosti a ke zvýšení výkonu překládky.“

Práce s vozíkem nevyžaduje sílu. Zatímco obsluha klasického paletového vozíku musela vozík táhnout vlastní silou a břemeno zvedat a spouštět manuálním ovládáním hydraulického čerpadla, s vozíkem ECU 15 C může síly šetřit. Veškeré pracovní kroky, jako je pojezd, zvedání nebo spouštění břemen až do hmotnosti 1,5 t, probíhají s elektrickou podporou.

Díky nízké vlastní hmotnosti, pouhých 200 kg včetně baterie, se vozík výborně hodí k nasazení v meziúrovních, k přepravě zboží do vyšších podlaží výtahem a k zahrnutí do výbavy nákladního automobilu, zejména pokud se musí břemena nakládat a vykládat pomocí zvedací plošiny.

Vozík pohání 24 V spolehlivý, silný a bezúdržbový pojezdový motor. Vzhledem k velmi tichému provozu je možné vozík používat i ve veřejných prostorách nebo v prostorách s pohybem zákazníků. Stroj je vybaven bezúdržbovou gelovou baterií s kapacitou maximálně 85 Ah. V kombinaci s velmi nízkou spotřebou energie pouhých 0,39 kW za hodinu může výkonný vozík dosáhnout dlouhé doby nasazení při maximální disponibilitě. Obsluha je prostřednictvím displeje neustále informována o aktuálním stavu nabití baterie. V případě potřeby lze baterii bez problémů dobít pomocí integrované nabíječky ze zásuvky.

S vozíkem ECU 15 C je jízda vždy bezpečná. Nízko uložený podvozek zajišťuje maximální bezpečnost obsluhy. Při práci se strojem zajišťují bezpečné jízdní chování dvě boční opěrná kola. Vidlice nízkozdvižného vozíku jsou navíc vyztužené, což přináší dlouhou životnost. Pro rychlé a bezpečné najetí do palety společnost STILL hroty vidlic zaoblila. Integrované najížděcí válečky usnadňují příčné uchopení palet, čímž je možné zvýšit rychlost překládky.

Vysokou prioritu má u nového nízkozdvižného vozíku STILL ECU 15 C ergonomie. Hlavice ovládací oje je koncipována tak, aby mohli se strojem pracovat bez únavy a intuitivně jak praváci, tak leváci. Při ovládání zdvihu a spouštění nemusí obsluha přehmatávat. Může ruce neustále bezpečně držet na ovládací oji.

Ve stísněných pracovních prostorách vozík boduje velmi kompaktními rozměry a vysokou obratností a manévrovatelností. Rozměr L2 je menší než 510 mm. Poloměr otáčení svižného skladového pomocníka je s hodnotou jen 1 540 mm velmi malý, a díky šířce pracovní uličky pouhých 1 880 mm je vozík ECU 15 C nepřekonatelný i v těsných zónách skladu a úzkých pracovních uličkách.

Velmi chytře vyřešila společnost STILL také přístup k vozíku. Dobře přístupný nouzový vypínač slouží nejen k bezpečnému provozu vozíku, ale funguje také jako klíč, se kterým se vozík odborně odstaví nebo se může uvést opět do provozu.

Firma STILL nabízí na celém světě komplexní intralogistická řešení a inteligentní kombinaci vysokozdvižných vozíků, skladové techniky, softwaru, služeb a servisu. Aktivity zakladatele firmy Hanse Stilla, který se v roce 1920 pustil do podnikání s obrovskou mírou kreativity, podnikatelského nadšení a kvality, rychle přerostlo v celosvětově známou a silnou značku. V současnosti je 8 000 kvalifikovaných pracovníků z výzkumu a vývoje, výroby, prodeje a servisu připraveno splnit individuální požadavky všech zákazníků po celém světě. Klíčem úspěchu společnosti jsou vysoce efektivní produkty, které sahají od specifických komplexních nabídek pro malé a velké provozy v různých oborech až po počítačové logistické programy pro řízení skladů a materiálových toků. Navštivte STILL také na internetu www.still.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/still.