RX 70: špičkový hráč na trhu s kvalitními inovacemi

Přesně k 10letému jubileu oblíbeného dieselového a plynového vysokozdvižného vozíku RX 70 pokračuje STILL s novou modelovou řadou v úspěšné historii. Nový vysokozdvižný vozík RX 70 s nosností dvě tuny a vzdáleností těžiště břemene 600 milimetrů poprvé vystoupil na veřejnosti na veletrhu CeMAT 2016 v Hannoveru.

« 9. 8. 2016 »

Přesně k 10letému jubileu oblíbeného dieselového a plynového vysokozdvižného vozíku RX 70 pokračuje STILL s novou modelovou řadou v úspěšné historii. Nový vysokozdvižný vozík RX 70 s nosností dvě tuny a vzdáleností těžiště břemene 600 milimetrů poprvé vystoupil na veřejnosti na veletrhu CeMAT 2016 v Hannoveru. Nyní následuje celá konstrukční řada RX 70 s nosnostmi od 2,0 do 3,5 tuny. Společnost STILL dosáhla s láskou k detailu u RX 70-20/-35 mnoha optimalizací v oblastech efektivity, dlouhé životnosti a výkonu, takže robustní vysokozdvižný vozík nabízí nejen vysoké výkony překládky, ale provozovatele potěší i nízké provozní náklady.

Když před deseti lety specialista na komplexní intralogistická řešení, společnost STILL, uvedl na trh řadu RX 70, byl důraz kladen zcela vědomě na výkon překládky při velmi nízké spotřebě paliva, opírající se o na trhu jedinečnou kombinaci síly, preciznosti, ergonomie, kompaktnosti a bezpečnosti. To, že specialisté z Hamburku trefili do černého, dokládá úspěch tohoto prémiového vysokozdvižného vozíku na trhu.

U nového vozíku RX 70-20/-35 na první pohled zaujme zadní závaží, které se pyšní nejen moderním vzhledem, ale také prodlouženým rozvorem kol, což umožňuje stabilnější a komfortnější jízdu. Chytrý RX 70 Hybrid ukazuje nyní svou výkonnost především ve stoupání, která hravě zvládne.

Zdrojem síly nové konstrukční řady je jedinečné spojení výkonných průmyslových motorů a osvědčeného dieselelektrického pohonu. S precizním a citlivým řízením pracovní hydrauliky, popř. pohonu pojezdu, a s pěti nastavitelnými programy jízdy pracuje řidič v každé situaci bezpečně a maximálně výkonně. V každém programu je možné individuálně nastavit maximální rychlost jízdy a parametry akcelerace a brzdění. Zákazník může výkon vozíku kdykoli přizpůsobit zvyklostem řidiče nebo speciálním požadavkům příslušného nasazení. Pro ovládání zrychlování a brzdění stačí řidiči ovládat jen plynový pedál. Když řidič plynový pedál uvolní, vozík elektricky a tedy zcela bez opotřebení brzdí. Provozní brzda není téměř nikdy potřeba. Automatické brzdění poskytuje zajištění proti nechtěnému rozjetí i na nerovném podkladu nebo na rampách.

Životní prostředí je pro STILL důležité i při vysokém výkonu překládky: Vysokozdvižný vozík s velkou rezervou splňuje zákonné hodnoty emisí dle 97/68/ES stupeň 3b. Vedle známého programu efektivity Blue-Q a osvědčeného dieselelektrického pohonu šetří palivo i inteligentní řízení pohonu: Rozjetý vysokozdvižný vozík přeřadí takříkajíc ještě o jeden rychlostní stupeň výše. Otáčky motoru přitom klesnou při stejné rychlosti jízdy o čtvrtinu. Tato moderní technika umožňuje, v kombinaci s tempomatem dodávaným na přání, klidnou a úspornou jízdu. Vozíky přitom prokazují své silné stránky a vysokou disponibilitu zejména při provozu v nejnáročnějších podmínkách. Všechny důležité komponenty jsou zapouzdřené a tím odolné proti prachu, nečistotám a vodě. V náročných nasazeních je to předpokladem rychlé a bezpečné práce, např. ve stavebnictví a kovoprůmyslu, ve spedici, logistických firmách nebo u poskytovatelů služeb.

Nově uvedený kompaktní vozík RX 70-20/600 je široký pouze 1,18 metru. Tím se výborně hodí k nasazení v těsných pracovních prostředích nebo úzkých uličkách. Plošší konstrukce navíc umožňuje nasazení pod nízkými stropy, při průjezdech vraty nebo v kontejnerech. Přes úzké profily stožáru a nízko umístěnou přístrojovou desku má řidič volný výhled na vidlice a nosič vidlic. Nízko uložený válec naklánění, velká zorná pole v celé ochranné stříšce řidiče a vnější kontury vozíku zaručují vynikající výhled do všech stran.

Zvláštní pozornost věnovali vývojáři společnosti STILL také přáním řidičů v oblastech ergonomie a komfortu. U vozíku RX 70-20/-35 se to odrazilo v celé koncepci pracoviště řidiče. Nízko umístěná stupačka a madla umožňují řidiči bezpečné a pohodlné nastupování a vystupování. Velký prostor pro nohy zaručuje optimální komfort i vysokým řidičům. Velkoryse dimenzované místo řidiče nabízí mnoho možností odkládání. Individuálně nastavitelné sedadlo řidiče je vybaveno loketní opěrkou s minipákami – na přání je k dostání i joystick 4Plus nebo dotykové ovládání. Díky jemnému ovládání hydrauliky je zaručena pohodlná a bezpečná manipulace s břemenem. Ergonomické umístění a konstrukce všech ovládacích prvků a kabina řidiče tlumicí vibrace a hluk vždy zajišťují neunavující a bezpečnou práci. Další požadavky řidičů a provozovatelů plní vozík mnoha variantami výbavy a příslušenstvím výbavy dodávaným na přání, např. paketem zvukové izolace pro tichý provoz, rádiem/MP3 přehrávačem s USB konektorem, rozhraním Bluetooth a paketem výbavy pro velmi náročná nasazení a nasazení v prašném prostředí.

Výkonný pohon konstrukční řady RX 70 prokazuje svou spolehlivost již mnoho let. Společně s robustními komponenty s nízkou poruchovostí garantuje STILL spolehlivý provoz vozíků. Dokazuje to poskytnutím tříleté plné záruky na všechny komponenty hnacího ústrojí. Údržba vozíku je potřebná po najetí 1000 motohodin nebo 12 měsíců. Aby byly servisní náklady co nejnižší, používá STILL bezúdržbové díly a díly s nízkým opotřebením. Místa údržby jsou snadno přístupná a integrovaný diagnostický systém pomáhá profesionálním technikům opravu rychle provést.

S novými dieselovými a plynovými vysokozdvižnými vozíky RX 70-20/-35 společnost STILL znovu Prokázala, že požadavky zákazníků jsou vždy na prvním místě. Pouze optimální souhra dlouhé životnosti, síly, preciznosti, ergonomie, kompaktnosti a bezpečnosti zaručuje maximální efektivitu při nasazení vysokozdvižných vozíků.

Firma STILL nabízí na celém světě komplexní intralogistická řešení a inteligentní kombinaci vysokozdvižných vozíků, skladové techniky, softwaru, služeb a servisu. Aktivity zakladatele firmy Hanse Stilla, který se v roce 1920 pustil do podnikání s obrovskou mírou kreativity, podnikatelského nadšení a kvality, rychle přerostlo v celosvětově známou a silnou značku. V současnosti je 8 000 kvalifikovaných pracovníků z výzkumu a vývoje, výroby, prodeje a servisu připraveno splnit individuální požadavky všech zákazníků po celém světě. Klíčem úspěchu společnosti jsou vysoce efektivní produkty, které sahají od specifických komplexních nabídek pro malé a velké provozy v různých oborech až po počítačové logistické programy pro řízení skladů a materiálových toků. Navštivte STILL také na internetu www.still.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/still.