PLAKOR KOMUNIKUJE S VW POMOCÍ CLOUEDI

« 15. 12. 2015 »

Mošnovský Plakor se rozhodl najít vhodnější řešení pro EDI komunikaci, které nahradí jeho stávající systém. Hlavním podnětem bylo získání nového zákazníka, německého koncernu VW, pro kterého je nutné zajistit plynulou a bezchybnou výměnu EDI zpráv. Vybral si ClouEDI od společnosti AIMTEC, které nabízí otevřenost dalším úpravám podle potřeb rostoucího výrobce.

 

ClouEDI pro komunikaci s VW

Společnost Plakor využívala pro EDI komunikaci aplikaci webMethods. Zaměstnanec, který systém doposud spravoval, z firmy odešel. Plakor navíc rozšířil řadu svých zákazníků o další společnost. Kromě korejských výrobců osobních automobilů KIA a Hynudai začal dodávat německé automobilce VW. Vznikla tak potřeba seznámit se i s jiným logistickým konceptem a s rozdílnými komunikačními protokoly, které do té doby Plakor při dodávce nepoužíval. Zástupci společnosti se proto obrátili na plzeňský AIMTEC a společně došli ke shodě v podobě ClouEDI řešení, které přináší elektronickou komunikaci formou služby. ClouEDI je flexibilní, snadno a rychle implementovatelný a rozšiřitelný systém, který dokáže i v budoucnu korespondovat s potřebami zákazníka.

 

Průběh projektu

Projekt ClouEDI odstartoval první školní den a už od poloviny září mohl Plakor přijímat odvolávky od VW ve formátu Global DELFOR. Plakor však používá specifický korejský ERP systém od mateřské společnosti bez standardního API, proto bylo jako rozhraní zvoleno Odette Autogration XML standard. První avíza o dodávce (ASN) ve formátu VDA4987 Global DESADV byla odesílána v polovině listopadu, kdy byl zároveň nasazen TSB generátor. Tato aplikace slouží ke generování a následnému tisku papírových dodacích listů dle VDA 4939, které je závazné pro všechny dodavatele koncernu VW. Self-billing faktura přijde následně ve formátu Global INVOIC VDA4938.

 

 

V dalším kroku se plánuje napojení zákazníků KIA a Hyundai. ClouEDI tak bude do budoucna představovat funkční a na požadavky adaptující se systém, který zajistí přesné a včasné přijímání a odesílání zpráv mezi Plakorem a jeho zákazníky.

 

PLAKOR CZECH s.r.o.

Společnost PLAKOR CZECH s.r.o. nabízí kompletní řešení v oblasti aplikací automobilových plastů. Mezi výrobky patří nárazníky, spojlery, palubní desky a další interiérové i exteriérové automobilové aplikace. Zabývá se vstřikováním, lakováním a kompletováním. Zákazníky jsou KIA, Hyundai a VW.